Yaz Tatilinde Nereye Gidelim?

Yaz geldi ve siz hala bir tatil planı yapmadınız mı? Kimi zaman karar verme süreci, yola çıkmaktan daha zordur. Özellikle Türkiye’de -ne mutlu- gezilecek, görülecek, yazın eşsiz bir tatil yapılacak öyle çok lokasyon varken seçim yapmak giderek zorlaşır. Biz sizlerin işini kolaylaştırmak için gerek uzun tatillerinizde gerekse hafta sonu kaçamaklarınızda gidebileceğiniz yerleri bir çırpıda derledik ?

Kaş: Kaş plajı Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan nadide plajlardandır. Özelliği, beyaz kumlarla turkuaz mavisi suların birleşmesidir. Deniz tatili denince akla gelen ilk yerlerden olan Kaş, sizin ve arkadaşlarınızın hem romantik hem de tarihi bir tatil geçirmenizi sağlayabilecek Türkiye’nin en iyi tatil mekânları arasında yer alıyor.

Fethiye: Ülkemizin en güzel merkezlerinden biri olan Fethiye’de, Ölüdeniz’den Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu Likya Yoluna, Rodos Şövalyelerinin yaşadığı Şövalye Adasından, kendine has coğrafyasıyla Kelebekler Vadisine kadar pek çok güzelliği bir arada bulabilirsiniz. Antik Çağda “Işık ve güneş diyarı” olarak bilinen Ölüdeniz, turkuaz rengiyle tüm gün deniz ve güneşin keyfini çıkaracağınız bir yer.

Marmaris: Türkiye’de yaz tatili denildiğinde ilk akla gelen yerlerden bir diğeri de Muğla’nın incisi olarak anılanMarmaristir. Rus ve Alman ziyaretçilerin yoğunlukta olduğu Marmaris, tam anlamıyla bir deniz semtidir. Burada gerçekleştireceğiniz bir tatil ile tüm yılın stresini atacağınıza şüphemiz yok.

Amasra: Akdeniz ve Ege tamam. Ama yaz tatilinde gidilecek yerler buralarla sınırlı değil. Özellikle de hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler için Karadeniz’in şirin beldesi Amasra, 3000 yıllık tarihi, yemyeşil ormanlık alanları, kendine has mimarisiyle sizleri bekliyor.

Bursa: Bu güzide şehir sizlere bir başka hafta sonu tatili deneyimi sunmak için kollarını açmış bekliyor. Özellikle her yıl tatil için Akdeniz ve Ege’yi tercih edenlerin tatil anlayışlarına yemyeşil bir renk katacak olan, misafirlerini anne şefkati ile karşılayan ve eşsiz bir atmosfere sahip Bursa, kafa dinlemek ve tarih & doğa ile kucaklaşmak için birebir. Gelmişken teleferik ile zirveye çıkmanın verdiği hazzı sakın kaçırmayın ??