Ekolojik Ve Konforlu Ulaşımın Sembolü Bursa Teleferik

Misafirlerine 19 saniyede bir gelen yüksek güvenlikli ve konforlu özel kabinler eşliğinde 360 derece seyir keyfi sunan Bursa Teleferik, Bursa’nın en önemli sembollerinden ve Uludağ yolculuğu denildiğinde akla ilk gelen seçenektir.

TESİSİMİZDE SAĞLANAN HİZMETLER

Yolculuğunuzda Yanınızdayız

Sağlık Hizmeti

Acil durumlar için Özel Ambulans hizmeti verilmektedir .

Ücretsiz İnternet Hizmeti

Vip odalarda ücretsiz Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır .

Tekerlekli Sandalye

İhtiyaç halinde güvenlik giriş noktasından tekerlekli sandalye temin edilebilmektedir.

Çocuk Park Alanı

Teferrüç İstasyonu bahçemizde yer alan park alanımızda minik misafirlerimiz, oyun alanında keyifli vakit geçirebilirler. Yaz aylarında parkta tüm ziyaretçilerimizin ücretsiz katılabildiği çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

ATM’ler

Teferrüç istasyonu güvenlik giriş noktası bölgesinde Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi ATM’leri bulunmaktadır.

Kayıp Eşya

Tesisimizde kaybolan eşyalarınızı sorgulamak için Teferrüç merkez istasyonumuzda bulunan güvenlik noktasına başvurabilirsiniz.

Mescit

Tüm misafirlerimizin kullanabileceği kadın ve erkek olarak ayrılmış mescidimiz, tesisimizin açık olduğu saatlerde Teferrüç merkez istasyonumuzda hizmet vermektedir.

Patili Dostlara Kolaylık

Yanında patili dostu olan misafirlerimiz için, kabinlerimize girerken kullanabilmeleri adına, kedi-köpek* box’ları sağlanmaktadır. Misafirlerimiz açık alanlarda ise patili dostunu tasmasıyla gezdirebilir.

*Önemli Not: T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 07.12.2021 tarihli ve 2021/48 sayılı genelgesinde belirtilen ve tehlike arz eden hayvanlar kategorisinde yer alan Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpekler, genelge uyarınca tesise alınmamaktadır.

Tesis

İSTASYONLAR

Teferrüç İstasyonu

teferruc

Bursa Teleferik deneyiminin ilk adımı olan Teferrüç İstasyonu, otomasyonla yönlendirilen sistemi, 240 araçlık otoparkı, eğlence dükkanları, yürüyen merdiveni, geniş yolcu kabul salonu, Teleferik Lounge’ı ile konuklarına profesyonel hizmet sunuyor. Tesisin her iki katını da kapsayan, yerden tavana kadar uzanan camlardan; içerideyken dışarıdaki manzara keyifle izlenebiliyor.

Sarıalan İstasyonu

Muhteşem panoramik manzaralar sunan Sarıalan İstasyonu’ndaki geniş yeme-içme ve alışveriş seçenekleri, tertemiz orman havası, piknik ve kamp alanlarına erişim, teleferikte geçirdiğiniz süreyi daha keyifli kılmak için tasarlanmıştır. Rezervasyon dahilinde Kaya Kartalı, Dağ Bülbülü ve Dağ Gelinciği isimli VIP odalarda sunulan hizmetlerle keyfinizi katlayabilirsiniz.

Kurbağa Kaya İstasyonu

KURBAGAKAYA-hizmetler

Kurbağa Kaya İstasyonu’nda teleferik yolculuğunuz sona erdi ve Uludağ Oteller Bölgesi’ne ulaştınız. Burada yazın ve baharda bol oksijenli dağ havası, kış mevsiminde ise çeşitli kış sporları sizi bekliyor. Tesis içerisindeki kafe ve restoranlar, yürüyen merdivenler, alışveriş alanları ve Apollo Kelebeği, Bozayı, Gökdoğan isimli VIP odalar deneyiminizi zenginleştirir.

Lux Deneyim

VIP ODALARIMIZ

Winner

Ödüllerimiz

Trip Advisor Mükemmellik Sertifikası & Travellers’ Choice Ödülü

2016’dan beri her yıl Trip Advisor Mükemmellik Sertifikası ve Travellers’ Choice ödülüne layık görülüyoruz. Bu muhteşem yolculuğu deneyimleyip, bizi takdir eden tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Hotel Award