ULUDAĞ’DA YAZIN YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

ULUDAĞ’DA YAZIN YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

9 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kesintisiz teleferik hattı olan Bursa Teleferik, Bursa’da yaşayan veya Bursa’yı ziyaret eden herkesin bildiği gibi, şehrin en önemli sembollerinden olmasının yanında Bursa’yı Uludağ’a bağlayan can damarıdır. Peki siz bu sembol destinasyonun, yani Bursa Teleferik’in sunduğu hızlı ve manzaralı bir yolculuğun sonunda Uludağ’a ulaşıldığında, yapılabilecek aktivitelerin neler olduğunu merak ediyor musunuz? Birçok insanın aklına Uludağ’ın getirdiği ilk şey kış ve kayak olacaktır. Uludağ’ın kışının eşsiz güzelliği ve yapılabilecek aktivitelerin çeşitliliği tartışmasız bir gerçek. Ancak Uludağ’ın 4 mevsimde de harika olduğunu biliyor muydunuz? Mesela yazın sıcağından kaçarak serinlemek isteyenler için Uludağ oldukça iyi bir tercih. Ayrıca Uludağ size benzersiz deneyimler ve çeşitli aktivite imkanları sunar.

Bazılarının “İki güzellik arasında bir hayal yolculuğu” olarak da nitelendirdiği bu eşsiz deneyimi yazın nasıl değerlendirebileceğinizi gelin birlikte inceleyelim!

1.   Ferah Alanlarda Piknik İmkânı

Yaz tatilinin de etkisiyle sıkılan çocukları eğlendirmek, doğayla bir araya getirmek ve ailelerin kaliteli vakit geçirmesi için Bursa Teleferik büyük bir imkân sunar: Uludağ’ın serin havası eşliğinde piknik sefası. Uzun ağaçların arasında geçirilen bu değerli zamanlar çocuğunuzun aklında unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.

2.   Bitmeyen Bir Macera İçin Kamp Alanları

Yaz aktivitesini tek günlük bir macerayla bitiremeyenler için Uludağ’daki kamp alanları eşsiz bir deneyim olacaktır. Dağın ferahlığını daha dolu dolu yaşamak isteyip piknikle yetinemeyenler, bu keyfi daha uzun yaşamak için kamp yapabilirler. Karabelen, Kirazlıyayla, Sarıalan, Çobankaya ve Bakacak değerlendirebileceğiniz kamp yerleri içerisindedirler. Kamp hayatına alışık olmayanlar ama Uludağ macerasını derinden yaşamak isteyenler için Sarıalan’da yer alan bungalovlar da güzel bir tercih olacaktır.

3.   Trekking- Dağ Yürüyüşü

 Zirveyi ayaklarının altında hissetmek ve yazın sıcağının ardından gelen rahatlatıcı serinliği doyasıya yaşamak isteyenler için, Uludağ’da dağ yürüyüşü yapmak da yazın yapılabilecek aktiviteler arasındadır. Bursa Teleferik ile şehir merkezinden bir saat ile yarım saat içerisinde ulaşacağınız trekking rotaları yazın da size şehrin stresinden uzaklaşma ve ruhsal bir ferahlık hissetme imkânı sunar. Ayrıca spor yapmayı sevenler için Uludağ’da yapacağınız dağ yürüyüşü, zaman zaman fiziksel olarak zorlayıcı rotalara da ev sahipliği yaparak size eşsiz bir yaz etkinliği sunar. Doğru ekipmanlar ve seçebileceğiniz çeşitli rotalar eşliğinde eşsiz bir deneyime sahip olacaksınız. Belki de gezintiniz esnasında minik sürprizlerle karşılaşırsınız.

4.   Uludağ’a Özgü Endemik Bitkileri Görme İmkânı

Uludağ dünyada yok olma tehlikesi içinde olan, bu yüzden koruma altına alınan bitki türlerine ev sahipliği yapıyor. Sadece Uludağ’da yetişebilen, başka yerde büyümeyen inatçı bitkilere, hatta yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olacak kadar nadir bitkilere ev sahipliği yapar Uludağ. Yapacağınız gezintiler esnasında size minik birer sürpriz olacak bu bitkiler sayesinde, endemik bitkilere tanıklık etmek gibi eşsiz bir deneyim Uludağ’da sizleri bekliyor.

5.   ATV Motoru ile Safari Deneyimi

Son zamanların en popüler aktivitelerinden olan ATV motorları ile Safari, keyifli bir dağ gezisi deneyimi yaşatmak için sizi bekliyor. Pratik bir dağ gezisi için yaz aylarında Uludağ’da ATV kullanmak, sizler için farklı bir deneyim olacak.

6.   Dağda Bisiklet Macerası

Yazın Uludağ’ın keyfini bisiklet sürerek geçirebilirsiniz. Özellikle Bursa Teleferik’in Sarıalan İstasyonuyla ulaşabileceğiniz bölgede bulunan farklı rota seçenekleri ile bu deneyimi yaşayabileceğinizi unutmayın.

7.   Manzaranın Keyfini Çıkarın

Şehrin stresinden uzakta derin bir nefes almak için Uludağ’ın yaz manzarası bir başka. Özellikle Bursa Teleferik’in Kurbağa Kaya İstasyonunda inerek Bakacak Seyir Terası’na uğramanızı öneririz. Serin havası ve geniş görüş açısıyla bu noktadan tüm Bursa’ya eşsiz bir manzara eşliğinde hakim olacaksınız. Uludağ’da olan tepeler sayesinde Bakacak dışında daha bir sürü Uludağ manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz yerler bulabilirsiniz.

Ek olarak Bursa Teleferik’in her istasyonunda değerli anılarınızı hatırlamak ve hatırlatmak adına hediyelik eşya dükkanları bulunmakta. Ayrıca Uludağ’daki vaktinizi kapalı bir alanda geçirmek isterseniz, Bursa Teleferik’in Uludağ manzaralı VIP odalarında günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.