Bursa Teleferik ile Okula Hazırlık

Bursa Teleferik ile Okula Hazırlık

Yaz aylarının sonuna gelirken okulların açılmasına da az bir zaman kalıyor. Bu durumda okula nasıl hazırlanılacağı da bir merak konusu oluyor. Uzun bir yaz tatilinin ardından okula en iyi durumda başlamak için yapabileceklerinizi ve en mutlu şekilde yaza son noktayı nasıl koyabileceğinizi yazımızda sizin için bir araya getirdik. Gelin bunlara birlikte bakalım!

1.   Rutininiz Olan Uyku Düzenine Geri Dönün

Uzun bir okul döneminin ardından yorgunluğunuzu atabilmek adına daha çok uyumaya veya yazın sıcaklarından dolayı geç yatıp geç kalkmaya başlamış olabilirsiniz. Okulların açılmasına birkaç hafta, hatta günler kala uyku düzeninizi düzeltmenizi öneririz. Okulun ilk günü erken yatabilmek ve dolayısıyla erken kalkabilmek adına vücudunuzun buna hazır olması gerekir. 

2.   Sağlıklı Bir Yemek Düzeni Oluşturun

Sağlıklı vücutlar sağlıklı zihinler demektir. Tatilin etkisiyle yemek düzenlerimizin de bozulması gayet normal bir şeydir. Özellikle gezerken yemek vakitleriniz normalinizden daha erken veya daha geç saatlere kayabilir. Ayrıca uyku düzenlerimizin değişmesi de yemek düzenimizi etkileyebiliyor. Okul döneminin yemek vakitlerine alışabilmek ve sağlıklı alışkanlıklar edinebilmek için yemek düzeni oluşturmanızı öneriyoruz.

3.   Önceki Okul Dönemi Eksiklerinize Bakın

Yeni okul döneminin konularına çalışmaya başlamadan önce eksik olduğunuz konuları tamamlamanızı öneririz. Tuğlası eksik bir binanın dengesini sağlamanın zorluğu gibi eksik veya tam oturmamış konuların üstüne yeni konular öğrenmeye çalışmak da o kadar zor olacaktır. Bir önceki dönemin konularını başta aşağıya göz atın ve eksik olduğunuzu düşündüğünüz konuları birkaç kez tekrar ederek anlamaya ve oturtmaya çalışabilirsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar dileriz.

4.   Yeni Dönem Hedefleri Belirleyin

Varış noktanızın neresi olduğunu bilmeden yola çıkmak tehlikeli olabilir. Ayrıca dikkatiniz dağılabilir ve vaktinizi boşa harcayabilirsiniz. Bu yüzden bazı hedeflerle yıla başlamak hem yolunuzu bilmeniz için hem de planlı olabilmeniz faydalı olacaktır. Dönem sonunda ulaşmak istediğiniz yeri, kendinize katmak istediklerinizi ve yapmak istediklerinizi not almanızı ve yıl sonunda tekrar dönüp bakmanızı öneririz. Ne kadar yol aldığınıza, hedeflerinizin ne kadarını yapabildiğinize ve ne kadar ilerleyebildiğinize bakıp kendinizle gurur duyun.

5.   Zaman Çizelgesi Oluşturun

Ders programınızı önceden ayarlayıp boş zamanlarınızı da belirlemeniz yılı daha verimli planlayabilmeniz için faydalı olur. Dolu zamanlarınızı, ders çalışabileceğiniz zamanları ve dinlenebileceğiniz zamanları belirleyin. Böylece kendinize ayırabileceğiniz vakti de görmüş olacaksınız.

6.   Deneyebileceğiniz Yeni Aktiviteler Belirleyin

Planınızı ayarladığınıza göre şimdi sıra kendinize ayırdığınız vakti nasıl değerlendirmek istediğinize kalıyor. Kendinizi geliştirmek ve okul dönemine daha motive başlayabilmek adına deneyebileceğiniz çeşitli aktiviteler bakın. Vaktinizi spor, müzik veya öğrenmek istediğiniz bir dil kursuyla geçirebileceğiniz gibi bu süreyi oyun oynamak veya bilgisayar hakkında yeni bilgiler öğrenmek için de kullanabilirsiniz. Bunların dışında şimdiden Bursa Teleferik ile Uludağ’da hiç unutamayacağınız bir kış tatilinin hazırlıklarını planlamaya başlayabilirsiniz.

7.   Alışveriş Zamanı! Okul Araç Gereçlerinizi Düzenleyin ve Eksiklerinizi Tamamlayın

Yeni okul dönemi yeni eşyalar demektir! Kalem, kitap, defter eksiklerinizi tamamlayıp yeni çanta ve kıyafet almanız gerekiyorsa onları alın. Alacağınız yeni bir kalem bile yeni okul yılı için motivasyon kaynağı olabilir.

8.   Kitap Okuyun

Bütün bir yaz boyunca kitap yüzü göremediğimiz zamanlar olabiliyor. Bunu dert etmek yerine bir an önce kitap okuma alışkanlığını geri getirmek için çalışmalara başlamak en iyisi olacaktır. Ayrıca çalışma düzenine tekrar geri dönebilmek adına çalışacağınız saatlerde kitap okumaya başlayabilirsiniz.

9.   Yaz Tatiliniz Nasıl Geçti?

Yaz tatilinizi nasıl geçirdiğinize dönüp bir bakın. Nereleri gezdiniz, yeni neler denediniz, kendinize kattığınız yeni bilgiler ve özellikler neler bunları not alın. İzlediğiniz yeni filmler, diziler, tiyatrolar veya okuduğunuz kitapları bir düşünün. Geçirdiğiniz eğlenceli vakitleri ve yerleri yazın. Böylece hem okul başladığında anlatabileceğiniz şeyleri görmüş olursunuz hem de bu anıları bir sonraki yaz başında dönüp okuyup hatırlayabilirsiniz.

10. Okullar açılmadan önce yazı tamamlamanın en iyi yolu: Bursa Teleferik

Okullar açılmadan önceki son maceralarını arayanlar ve yaza unutulmaz bir nokta koymak isteyenler için yıl boyunca aklınızdan çıkmayacak, bir sonraki tatili sabırsızca bekleyeceğiniz bir yer önereceğiz sizlere: Bursa Teleferik. Okul öncesi Bursa’yı ve tarihini gezerek tarih bilginizi geliştirin, ardından Uludağ’a Bursa Teleferik ile çıkarak Uludağ’ın doğal zenginlikleri sayesinde coğrafya bilginizi geliştirin. Yaz bitmeden Uludağ’da yapabileceğiniz aktivitelere bakmak için tıklayınız. Ayrıca Bursa Teleferik’in eşsiz manzarasıyla kafanızı dağıtıp, kendinizi negatif düşüncelerden arındırarak yeni okul dönemine sakin bir şekilde başlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.